Inter na Vietnamskej zatiaľ neporazený, Svit a Levice vyhrali vonku

Po ultra defenzívnom súboji zostal Inter Bratislava aj po 6. kole Niké SBL doma naďalej bez prehry, tentoraz odišlo s prázdnou Komárno. Svit potvrdzuje svoj výsledkový progres, naopak trápenie Lučenca pokračuje po prehre pred svojimi fanúšikmi. Levice si hladko uhájili post ligového lídra, v Handlovej nemali s „baníkmi“ žiadne problémy.

Štatistiky a prehľad kola si môžete pozrieť TU. Highlighty zo všetkých zápasov nájdete na Niké TV.

Niké SBL 2022/2023 – 6. kolo:

Inter Bratislava – BC Komárno 55:48 (13:10, 13:12, 12:16, 17:10)
Inter: Zdanavičius 22, Zakas 11, Moorman 6, Bulatovič 5, Ďurečko 0 (M. Koller 6, Allen 3, Magdolen 2, D. Koller 0)

Komárno: Gašič a Podojak po 11, Jenkins 9, Pendič 1, Foltín 0 (Danielič a Stuckey po 8, Dolník, Skvašik a Volárik 0)

TH: 23/15 – 16/13, Fauly: 20 – 25, Trojky: 4 – 5, Rozhodovali: Šarišský, Doušek, Turčin

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Posledných päť minút sme hrali veľmi seriózne v obrane a našli sme riešenia v útoku, ktoré sme chceli. Samozrejme, bol to zápas na úrovni play off, v ktorom tímy bojovali, akoby už zajtra ani nebolo a je to teraz – alebo nikdy. Dosť namotivovaný zápas. A fyzický. Poviem to tak, že keby napríklad Fenerbahce hralo s CSKA na takýto počet bodov, všetci by hovorili o vynikajúcej defenzíve. Keď sme takto zahrali my, celkom isto sa bude hovoriť o tom, ako málo bodov sme dali. Ja však myslím, že sme hrali vynikajúcu obranu, Komárno malo len štyri útočné doskoky, my sme celkovo doskočili 53 lôpt – zobrali sme všetky, ktoré sme mohli. Bránili sme, najmä v posledných piatich minútach, veľmi dobre, Komárno nemalo ľahké strely, tlačili sme ho do ťažkých zakončení, doskakovali a to nám dodalo sebadôveru v útoku, kde sme predtým boli chvíľu aj bez sebavedomia, keď sme v jednom útoku zahodili aj tri strely. Ale to sme v závere zmenili a som veľmi rád, že sme zvíťazili.

Tomas Zdanavičius, hráč Interu: „Musím zložiť hold nášmu tímu, tlačili sme ako blázniví. Veľmi sme si želali zostať doma nezdolaní a o tom to je. Každý, kto prišiel na ihrisko, bojoval. A bojoval tvrdo. O tom to je...“

Zlatko Jovanovič, tréner Komárna: „V záverečnej štvrtine sa nestalo nič zvláštne. My sme totiž po celý zápas nenašli správne odpovede v útoku. Nemali sme dostatok riešení na obranu, ktorú hrali proti nášmu pick and rollu. V ofenzíve sme sa nevedeli dostatočne podeliť o loptu, priveľa sme driblovali, nevedeli si vytvárať otvorené pozície pre strely. Počas tretej štvrtiny išla naša energia nadol, keďže hráme každý tretí deň, na striedačku v lige a v Alpsko-jadranskom pohári. Aj preto sme neodpovedali dostatočne dobre a to boli tie dôvody. Gratulujem Interu, mal o 20 doskokov viac než my. To sa azda ani nedá vyhrať s takým rozdielom – to bol kľúčový ukazovateľ.“

 

MBK Baník Handlová – Patrioti Levice 68:105 (15:38, 18:31, 23:18, 12:18)


Povedali po zápase:

Karol Kučera, asistent trénera Handlovej: "Od začiatku bolo jasné, kto má v tejto súťaži navrch. Bohužiaľ pre nás, to, čo sme videli, je realita. Levičania odohrali excelentný zápas. Strelecky boli veľmi dlho takmer 100-percentne úspešní a to je naozaj veľmi ťažké ubrániť. Keď na vás takýmto spôsobom súper vyrukuje, padáme na psychike. Žiaľ, ešte raz zopakujem, že toto je realita a my sa s ňou musíme vyrovnať."

Richard Rožánek, hráč Handlovej: "Vedeli sme, že Levice sú najkvalitnejší tím súťaže a celý týždeň sme sa na ne pripravovali. Nie je žiadnym prekvapením, že hostia mali navrch, no až takýto jednoznačný priebeh sme neočakávali. Rozhodnuté bolo v podstate už v prvej štvrtine. Patriotom gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Veľmi by som chcel poďakovať našim fanúšikom a zároveň sa im ospravedlniť za to, že sa na náš výkon museli pozerať."

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Nastúpili sme s vynikajúcou energiou a to bolo našim hlavným cieľom. Som rád, že sme si vstúpili do svedomia a práve takýmto spôsobom sme na domácich vyrukovali. Náš výkon bol podporený vysokou úspešnosťou spoza trojkového oblúka a o svojom víťazstve sme rozhodli už v prvom polčase. Veľmi ma teší, že sme takto vyzerali a verím, že to prenesieme aj do ďalších zápasov. Chcel by som sa poďakovať aj našim skvelým fanúšikom, ktorí do Handlovej merali cestu a my sme ich na palubovke po celý čas cítili."

Martin Bachan, hráč Patriotov: "Všetko sa rozhodlo hneď v úvode zápasu, začali sme tvrdo, agresívne a padali nám otvorené strely spoza oblúka. Veľmi rýchlo sa nám podarilo ujsť do vysokého vedenia a to sme si udržali až do konca."

BKM Lučenec – Iskra Svit 65:76 (15:17, 20:23, 14:25, 16:11)
Lučenec: White 15, Kneževič 14, Eaddy 12, Goss 11, Láštic 7 (Natesan 6, Kapustík a Rákai 0)

Svit: Avramovič 19, Koval 18, King 13, Goncalves 11, Turza 2 (Baldovský 9, Thomas 4, Blaško, Čmil, Harabin, Kester a Monček 0)

TH: 15/10 – 12/10, Fauly: 16 – 16, Trojky: 3 – 4, Rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Kiss

Povedali po zápase:

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Gratulujem Svitu k výhre, reálne boli lepší o tých 10 bodov. My sa trápime, proste máme veľké resty vo veľa činnostiach, či fyzických alebo basketbalových. Robíme na tom, verím, že časom sa posunieme tam, kde chceme byť. Bohužiaľ, jedna vec, ktorá ma mrzí je, že tento tím už tretí zápas čo som tu neukázal srdce, neukázal charakter a bojovnosť. Toto si odmakajú určite na tréningoch. Ja nemám problém prehrať zápas, keď je niekto lepší, ale ten zápas u nás doma si každý musí zaslúžiť. My sme sa nepobili, nehrali sme dostatočne tvrdo, tak ako by sme mali hrať. V útoku to jednoducho viazne, teraz sme dali 65 bodov, v Komárne 50 bodov, to je neprípustné. Lopta nám ide pomaly, veľa driblujeme, proste strašne veľa toho je, na čom musíme pracovať. Jedna vec, na ktorú nie som pyšný ja, je na ten charakter, čo neukázali moji hráči."

Filip Rákai, hráč Lučenca: "Myslím, že sme otvorili zápas v celkom solídnej energii, či v obrane, aj v útoku. Potom sme trošku v druhej štvrtine zaváhali a boli sme dole o 5 alebo 7 bodov. Nezvládli sme koncovku a potom to už išlo dole vodou. S chalanmi sa musíme proste pozbierať. Budeme makať ďalší týždeň a budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby to bolo lepšie do ďalšieho zápasu."

Oleg Meleščenko, tréner Svitu: "Pomaly začíname hrať to, čo my chceme. Aj obrana, aj útok je na nie zlej úrovni, akože stále máme na čom pracovať. Vraciame tie bodíky, čo sme stratili na začiatku, čo sme stratili v Leviciach, doma so Spišskou. Dúfam, že toto víťazstvo vonku nám dodá viac sebavedomia a budeme hrať ešte trochu rozumnejšie a rýchlejšie."

Stanislav Baldovský, hráč Svitu: "Určite veľká radosť, že sme vyhrali tento zápas, ale nemôžeme vyhrávať o 16 bodov po tretej štvrtine a začneme úplne ležérne strácať lopty. Myslím, že sme dostali šnúru 0:8. Musíme jednoducho my korigovať tento zápas, nie súper nám určovať tempo. Ale som rád, že potom sme nejaké tie strely dali a odskočili sme a už sme to udržali do konca. Takže musím poďakovať chlapcom, každý, kto prišiel na ihrisko, dal zo seba 100 percent a veľká radosť, že sme vyhrali."