Aj rozhodcovia reprezentujú Slovensko vo FIBA pohároch.

Do kolotoča novej sezóny vo FIBA súťažiach sa okrem našich klubov naplno zapojili už aj naši medzinárodní rozhodcovia, ktorí potvrdzujú svoju kvalitu a robia výborne meno SBA. Marek Kúkelčík a Zdenko Tomašovič sa zúčastnili kvalifikačných turnajov o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov. Zdenko Tomašovič rozhodoval v Sofii finálový zápas kvalifikácie medzi ukrajinským BC Prometey účastníkom prestížnej VTB Ligy ruskou Parmou. Obidvaja majú za sebou už aj zápasy hlavnej fázy súťaže. Marek Kúkelčík rozhodoval na horúcej pôde čiernohorského účasťnika ABA Ligy Mornaru Bar zápas skupinovej fázy FIBA Europe Cupu.

Pavel Fuska rozhodoval na Pyrenejskom polostrove v Girone zápase Euroligy žien a v Lisabone mužom Sportingu FIBA Europe Cup. V minulom týždni mal double nomináciu v Maďarsku. Peter Ženiš rozhodoval zápasy ženského EuropeCupu zaujímavosťou je, že v maďarskej Csate rozhodoval spoločne s ďalším našim arbitrom Zdenkom Zubákom. V poslednom týždni došlo tiež k nie tak bežnému javu, keď mu na zápase v Pécsi bol komisárom náš FIBA komisár Miroslav Kuzmiak.

Naši arbitri si svojimi výkonmi vypýtali aj ďalšie nominácie a v najbližšom období ich čakajú zápasy európskych klubových súťaží ale tiež aj kvalifikačné súboje o postup na Majstrovstvá Európy žien 2023 a zápasy európskej časti o postup na World Cup.

Prajem našim arbitrom, nech im zápasy vyjdú podľa ich predstáv. Verím, že aj tento článok o našich arbitroch dodá novým začínajúcim rozhodcom odvahu a že sa noví adepti prihlásia na refbasket@refbasket.sk