Komárno aj Rytieri skončili v semifinále Alpsko-jadranského pohára

Basketbalisti BC Komárno ukončili púť v Alpsko-jadranskom poohári v semifinále. Nad ich sily bola Dabrowa Gornicza, s ktorou prehrali 70:96.

Komárno po celý zápas ťahalo za kratší koniec. V zápase vyhrávali len dvakrát - za stavu 4:2 a potom 7:6. Odvtedy sa do vedenia vôbec nedostali. Po prvej štvrtine mali manko štyroch bodov, keď prehrávali 23:27. Druhá štvrtina taktiež patrila poľskému tímu. Ich náskok narástol aj na viac ako desať bodov. Do polčasových kabín odchádzali Komárňania za stavu 44:56 s mankom 12-tich bodov.

Úvod druhého polčasu bol viac-menej v réžii hostí, ktorí si vybojovali 19-bodový náskok. Ten sa im darilo držať celkom dlho a do poslednej štvrtiny išli s 15-bodoovým náskokom za stavu 73:58. V poslednej časti zápasu si opäť Poliaci zvyšovali svoj náskok, ktorý už presiahol 20-bodovú hranicu takmer hneď v úvode. Svoj náskok si vyšperkovali až na 28 bodov, no Komárno získalo poslednú dvojku v dueli a za stavu 70:96 sa rozlúčili s pohárom v semifinále.

BC Komárno - Dabrowa Gornicza 70:96
Komárno: Djordjevic 17, Stuckey 15, Gasic 14, Gatling 8, Markovic 6, Volárik 5, Pipíška 3, Foltin 2, Danielič, Gergely
Gornicza: Bluiett 25, Drame 18, Blakes 16, Chealey 15, Krampelj, Mokros po 6, Kucharek 5, Piechowicz 4, Radwanski 1, Rajewicz, Zawadski

V druhom zápase semifinále na seba narazili Viedeň Basket a Spišskí Rytieri. Ani tomu slovenskému zástupcovi sa nepodarilo prejsť do finále, keď s rakúskym zástupcom prehrali 80:93

Rytieri vôbec nezačali dobre. Už v prvej štvrtine prehrávali vysokým rozdielom a do kabín išli za stavu 15:30. Ani v druhej štvrtine si Rytieri nepolepšili, ba dokonca svoje manko ešte viac prehĺbili. Do polčasových kabín išli za stavu 34:58, teda so stratou 24 bodov.

V druhom polčase sme na palubovke videli úplne inú hru. Rytierom sa veľmi rýchlo darilo znižovať stratu na súpera a hneď na začiatku polčasu zmazali stratu o sedem bodov. Ich hra sa postupom času vylepšovala a tretiu štvrtinu ukončili s 12-bodovou straotu za stavu 68:80. V poslednej časti ale svoje manko nezmazali. Viedni sa darilo hrať s nimi vyrovnanú hru a do ničoho špeciálneho Rytierov nepúšťali. Zápas tak skončil za stavu 80:93 pre Rytierom a oba slovenské celky tak skončili pred bránami finále.

Viedeň Basket - Spišskí Rytieri 93:80