Levice a Svit s víťazstvami, v Prievidzi sa nedohral šláger s Interom

Z posledných 17 zápasov až šestnásťkrát vyšiel v tradičnom východniarskom derby ako víťaz Svit. A inak tomu nebolo ani teraz. Levičania si po nevydarenom zápase v rakúskom Gmundene napravili chuť v jarmočnom stretnutí proti Žiline. Dobre namazaný lučenecký stroj si udržal domácu neporaziteľnosť aj po 4. kole.

Nevídané veci sa ale diali na Hornej Nitre. V 3. štvrtine za stavu 56:49 pre bratislavský Inter najskôr rozhodca vylúčil prievidzského športového riaditeľa Marka Batinu a neskôr po inzultácii hlavného arbitra 80-ročným fanúšikom domáceho klubu zápas predčasne ukončili. Bratislavčania tak potvrdili svoju dominanciu piatym víťazstvom v sezóne, aj keď v tomto prípade len kontumačne 20:0.

Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 96:74 (50:36)
Svit: Nesbitt 26, Avramovič 17, Carr 14, Stuteville 12, Monček 11 (Baldovský 8, Bizub 6, Ivan 2, Findura, Kuzmiak a Ščavnický 0)
Spišská Nová Ves: Maxwell a Sewiol po 18, Alleyn 15, Nottage 14, Židzik 2 (Thompkins 6, Korfanta 1, Krajňák, Planinčič a Tchúr 0)
TH: 16/12 – 9/4, Fauly: 16 – 18, Trojky: 6 – 2, Rozhodovali: Fuska, Karniš, Izák, 400 divákov

Patrioti Levice – BK Slávia Žilina 85:60
(43:28)
Levice: Perovič 19, Hot 13, Bojanovský 6, Hill 3, Bachan 2 (Žiak 16, Juríček 10, Krajčovič 7, Kirves 6, Adámik 3, Danielič a Volárik 0)
Žilina: Dickson 16, Merešš a Wiggins po 7, Jeftič a Sapp po 4 (Rožánek 8, Hoferica a Špaleta po 4, Ďuriš a Kubala po 3, Pažický 0)
TH: 11/8 – 12/11, Fauly: 16 – 12, Trojky: 13 – 5, Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Lamoš, 1200 divákov

BKM Lučenec – MBK Baník Handlová 97:80 (43:34)
Lučenec: Caffey 23, Basabe 19, Murray-Boyles 11, Eudy a Musil po 8 (Zorvan 15, Dunne 8, Jackuliak 5, Grenda, Mederi, Skvašik a Suja 0)
Handlová: Mitrovič 22, Mrviš 20, Radukič 10, Petráš 7, Jašš 5 (Baltus a Jankovič po 8, Dolník, Mátych a Stehlík 0)
TH: 20/17 – 12/8, Fauly: 17 – 20, Trojky: 10 – 14, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Perečinský

BC Prievidza – Inter Bratislava 49:56 v III. štvrtine – predčasne ukončené v 25. minúte