Spúštame prihlasovanie na SBA 3X3 TOUR 2021

Slovenská basketbalová asociácia spúšťa 1. apríla prihlasovanie na ďalší ročník celoslovenskej 3x3 tour. Tá sa bude konať v deviatich slovenských mestách.  Turnaje budú na atraktívnych miestach, s veľkou fluktuáciou ľudí. Okrem hlavných kategórií je našim cieľom zapojiť aj deti v kategóriách U13 a U15. Veľmi nás teší, že sa tento rok posunieme aj v oblasti medializácia a z  každého podujatia budeme pripravovať profesionálny , komentovaný live stream, ktorý odvysielame na sociálnych sieťach nášho mediálneho partnera sport.sk a samozrejme aj cez facebook 3x3slovakbasketslovakbasket.

Pozorne sledujeme vývoj pandemickej situácie a máme pripravené rôzne alternatívy. V prípade ak by sa situácia výrazne zhoršila a nemohli by sme cestovať po námestiach, usporiada sa celá tour v jednej bubline v Bratislave počas dvoch mesiacov. Pevne však veríme, že sa situácia natoľko zlepší, že to nutné nebude.

Systém:

  • 8 regionálnych kôl
  • 1 finále
  • Status - QUEST a teda víťaz celej tour bude nasadený priamo v jednej z kvalifikácií World Tour
  • Kategórie: Muži, Ženy, U18 chlapci a dievčatá
Kalendár podujatí:

Prize money:

Muži: 500 €, 300 €, 200 €

Ženy: 200 €, 100 €, 50 €

Prihlasovanie na jednotlivé turnaje je možné len s potvrdeným profilom vytvoreným na oficiálnej FIBA 3x3 stránke FIBA 3x3 .


Ďalšie články